دعای فرج مهاجر - مطالب خرداد 1396
مهاجر
العالم لغیره والعابدلنفسه
Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4

گفتند آزادی، سریع شادی می‌کنند مگر ما محدود و در قیدوبند بودیم؟ گفتند آزادی، سریع نگاه به حجاب می‌کنند مگر حجاب مانع آزادی است؟ گفتند آزادی، سریع روسری سفید را در مقابل چادرسیاه علم می‌کنند مگر چادر مانع آزادی است؟دوست من ما همه آزادیم و آزادی را دوست داریم اما نه آن آزادی که فرهنگ برهنگی غرب می‌خواهد. یادمان نرود ما مسلمانیم.

حضرت آیت الله جوادی آملی می‌فرماید: «آزادی دراسلام به معنای اجرای احکام عقلانی است نه اِعمال خواسته‌های نفسانی. انسانی آزاد است که مطیع غرایز حیوانی خود نباشد، چون آزادی درمقابل بردگی است. آزاد کسی است که پیرو حکم فطرت و عقل باشد نه تسلیم نفس و شهوت. فلسفه اصلی جعل تکالیف الهی، رهایی از قیدهای بشری است، نه محدودیتی برای آزادی.
براین پایه درفرهنگ آسمانی اسلام، آزادی با عبودیت حق عجین، و اسارت با تبعیت از هوای نفس قرین است، بنابراین آزادی به معنای بی‌بندوباری و تبهکاری و گناه نیست. بلکه اسلام می‌گوید انسان باید بندگی کسی را در سر داشته باشد که به او حیات بخشیده است. این بندگی، ملایم طبع و فطرت اوست و هرگونه بندگی دیگران درخلاف مسیر فطرت انسانی است.»

پی نوشت:

آیت الله جوادی آملی، تفسیر موضوعی جلد ۱۷ جامعه در قرآن، گروه تحقیق: حجت الاسلام مصطفی خلیلی، چاپ چهارم، 1391ش


وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرینَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ سَبیلا [نساء/141] و خداوند هرگز كافران را بر مؤمنان تسلّطى نداده است».
با توجه به آن که دشمنان اسلام با تمام وجود و با همه ابزار و امکانات خود به رویارویی با فرهنگ اسلام ناب پرداخته و نابودی مسلمانان را انتظار می‌کشند، بسیار ساده انگاری است که در برابر نقشه‌های شوم و طرح‌های مرموز و پیچیده آنان که با قالب‌های رنگی تحمیل می‌شود دست روی دست گذاشته و فقط دنبال مذاکره ومصالحه و گفتگو باشیم، بدیهی است که هر نوع سادگی و غفلت و سستی به نفع دشمن و به ضرر جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. امروز تاکتیک تهاجمی دشمن تغییر پیدا کرده است از درون و آرام آرام متلاشی می‌کند که می‌توان آن را «قتل خاموش» یا «محبت کور» نامید و سند «2030» از جمله تاکتیک‌های پنهانی و غیر مستقیم دشمن می‌باشد که با نام‌های زیبا به ما تحمیل شده است مانند «دگرگون کردن جهان، عهدنامه فرهنگی اجتماعی، توسعه پایدار»این سند داراى 59 بند و 17 هدف است كه بسیارى از آن اهداف زیبا و انسانی است و لیكن مجموع آن تثبیت نظام سلطه با هدف تسلط فرهنگ سکولار غرب می‌باشد که می‌توان قاطعانه گفت این سند دامی حساب شده است.
براین اساس لازم است به تناسب هجوم دشمن از خود عکس العمل مناسب و به موقع نشان دهیم و در بر ابر نفوذ و نقشه‌های دشمن هوشیار باشیم به خصوص نهادهای مسئول و ارگان‌های دولتی که وظیفه دارند در جهت رسیدن جامعه به نظام آموزشی مطلوب تلاش کنند و خود تصمیم بگیرند نه
 دیگران، خوابمان نبرد دشمن در کمین است.


چه زیبا خداوند متعال از حیله‌ها و نیرنگ‌های دشمن خبر می‌دهد آنجا که می‌فرماید: «گروهی از مردم هستند که گفتار آنان در امور دنیا باعث  تعجب تو می‌شود و خدا را بر آنچه در دل دارند گواه مى‏‌گیرند. این در حالى است كه آنان، سرسخت‏‌ترین دشمنانند[بقره/204]»امروزه هجوم اصلی دشمن بر روی نهاد مقدس خانواده متمرکز شده است.

با توجه به این سم‌پاشی  و کینه‌توزی دشمنان برای مسموم کردم نهاد مقدس خانوادها، بسیار ساده انگاری است که در برابر نقشه‌های شوم و طرح‌های مرموز و پیچیده آنان که با قالب‌های رنگین همچون چهارشنبه‌های سفید ننگین که نماد آزادی وبی‌حجابی است، عکس العملی نشان ندهیم. بدیهی است که هر نوع بی‌توجهی و سستی به ضرر همه است. امروز تاکتیک تهاجمی دشمن تغییر پیدا کرده است از درون و آرام آرام متلاشی می‌کند. و کمپین چهارشنبه‌های سفید به فکر آزادی و آرامش ما نیستند بلکه هدفشان ترویج فرهنگ آسایش‌طلبی به جای مسئولیت‌پذیری، لذت‌محوری به جای سعادت‌محوری، خودخواهی وخود‌محوری به جای خدا‌محوری، راحت‌طلبی به جای کمال‌طلبی می‌باشد، و از همه مهم‌تر دشمن خواهان تنزّل «مقام رفیع و فرشته‌ محبوب به نام همسر و نامی مقدس و آسمانی همچون مادر»در خانواده می‌باشد.

 براین اساس لازم است بر همه، اینکه نقش خانواده سالم و عشق پاک را درسعادت جامعه پر‌‌رنگ و تبلیغ کنند.
 

پی‌نوشت:
«وَمِنَ النَّاسِ مَنْ یُعْجِبُكَ قَوْلُهُ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یُشْهِدُ اللَّهَ عَلى‏ ما فِی قَلْبِهِ وَ هُوَ أَلَدُّ الْخِصامِ‏[بقره/204]»مطالب مرتبط :
رهروان ولایتفقط کافی است دلایل و سخنان افرادی که با حجاب شدند را مقایسه کنیم با دلایل حامیان چهارشنبه‌های سفید، اولی از آزادی جسم و روح و زن بودن و خدا‌محوری و آرامش‌طلبی و مسئولیت‌پذیری می‌گوید. اما دومی از نگاه مرد و خود‌محوری و رهایی و آسایش‌طلبی می‌گوید. چهارشنبه‌های سفید آزادی نیست، رهایی است، رها از قیود و طبیعت انسانیت و دربند شهوات نفسانی.  

خانم «سارا بوکا» دختری آمریکایی که یکی از مدل‌های بسیار معروف بود. می‌گوید با علاقه‌ی شدید به زرق و برق زندگی به ظاهر و جذابیت گیرای خودم توجه داشتم. کم‌کم متوجه شدم من برده‌ی مُد شده‌ام و گروگان ظاهرم هستم و در نهایت فهمیدم که تمامی آن‌ها فقط یک مسکن هستند و نه یک درمان موثر. در یازده سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی که من شاهد رگبار پی در پی اسلام، و فرهنگ اسلامی بودم، توجه‌ام به چیزی بنام اسلام، جلب شد با قرآن آشنا شدم کتابی که در غرب بطور منفی معرفی شده است  در ابتدا سبک و نحوه برخورد قرآن مرا تحت تاثیر قرار داد، و سپس نگاه آن به هستی، زندگی، مرا به شگفتی آورد. من قرآن را خطابه‌ای مملو از بصیرت و بینش برای قلب و روح، یافتم. بعد ازآن، یک چادر زیبای بلند و یک پوشش سر خریداری کردم. دیگر من همان نبودم و آرامشی که من  برای اولین بار در زن بودن تجربه کردم. من احساس کردم آزاد شده‌ام از نگاه شکارچی‌ها من دیگر تمام وقتم را صرف خرید آرایش و درست کردن موهایم نمی‌کردم.( سایت ملکه حجاب،  عنوان: زنان زیبا  و تازه محجه شده جهان)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic