دعای فرج مهاجر - مطالب اردیبهشت 1394
مهاجر
العالم لغیره والعابدلنفسه
Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4

                                    حقیقت دست یافتنی است


كسانى كه ادّعا مى‏كنند سنّى شده‏اند معمولًاانسانهایى پندارى وساختگى هستندولى آنان كه مذهب اهل بیت علیهم السلام را پذیرفته ومستبصر شده‏اندشخصیّتهایى واقعى و از محققان وحقجویان اهل سنّت هستند. ما براى تحقیقِ‏خوانندگان گرامى در این زمینه اسامى تعدادى از گروه كثیرى از اهل تسنّن كه محقّقانه مذهب شیعه (مذهب اهل بیت علیهم السلام) را پذیرفته و كتابهایى در این‏زمینه تألیف نموده‏اند را ذكر مى‏كنیم:

1-/ شیخ محمدمرعى انطاكى حلبى (براى چه مذهب شیعه، مذهب اهل‏بیت علیهم السلام رابرگزیدم؟)

2-/ شیخ محمدامین انطاكى حلبى (در راهم به سوى تشیّع.)

3-/ دكتر سیّدمحمدتیجانى سماوى‏ازتونس (آنگاه هدایت شدم.)

4-/ مروان خلیفات ازاردن (و سوار بر كشتى شدم.)

5-/ احمد حسین یعقوب ازاردن (برخورد با رسول وآل‏او و ...)

6-/ شیخ معتصم احمد از اردن (حركتم به مذهب اهل بیت علیهم السلام»

7-/ صائب عبدالحمید از عراق (روش در رشد مذهب.)

8-/ صاح وردانى نویسنده‏ى مصرى (كوچ من از تسنّن بهتشیّع.)

9-/ سیّد حسین رجا از سوریه (دفاع از وحى شریعت ضمن دایره سنّى وشیعى.)

10 خانم لیماءحماده از سوریه (اخیراًروح نورانى شد.)

11-/ دكتر اسعد. حید قاسم از فلسطین (حقیقت شیعه 12 امامى.)

12-/ محمد على متوكل از سودان (با تواضع وارد تشیّع شدم.)

13-/ دكتر سعیدایّوبب از مصر (حق آمد.)برچسب ها : شیعه شدگان ,  مستبصرین ,                

                                 گول نخورید و نجیب بمانید

ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان مورد ظلم واقع شدید. اما در حقیقت این مائیم که مورد ظلم واقع شده ایم، برده مُدهایی هستیم که پستمان می کند، نسبت به وزن و انداممان عقده ای شده ایم و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند…در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است.

« اگر ما می خواهیم در مورد مسئله زن، درست فکر کنیم و درست حرکت کنیم و دچار خطا نشویم باید ذهنمان را از حرف های کلیشه ای فرآورده غربی ها به کلی خالی کنیم. غربی ها نسبت به مسئله زن بد فهمیدند، بد عمل کردند و همان فهم بد و غلط و عمل گمراه کننده و مهلک خودشان را به صورت سکه رایج در دنیا کردند.» مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

زن غربی پریشان و پشیمان است اما مجبور است ادای شادبودن را درآورد

زن غربی هویتش به تاراج رفته و گرفتار ظلمی گردیده است که یارای رهایی از آن را ندارد

ظلمی که «جوانا فرانسیس» نویسنده و روزنامه نگار زن آمریکایی به صراحت به آن اذعان کرده است .......

                   
       ذکر  امیرالمومنین علی علیه السلام  وفاطمه سلام الله علیها هنگام کار

امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه السلام که مشغول کشاورزی وباغداری بودند در حین  انجام  کار ذکری رازیرلب داشت وآن این بود ((اَیَحسَبُ الانسانُ اَن یُترَکَ سُدی))آیا انسان گمان می کند بی هدف رها می شود وبیهوده  است وحساب وکتابی در کار نیست  وفکر می کند بامرگ برنامه اش پایان می پذیردیا مرگ آغاز زندگی جدید اوست؟. (قیامت آیه36)

یاد معاد همان گونه  که در زندگی  علی بن ابی طالب علیه السلام  ظهور داشت  در زندگی  همسرش  حضرت فاطمه زهرا  سلام الله علیها هم ظهور داشت ،بانوی دو عالم دخت نبی مکرم اسلام  حضرت زهرا سلام الله علیها در حین گندم آرد کردن ونان پختن این جمله قرآن را قرائت می کردند (( والاخِرَةُ خیرُ واَبقیَ))در حالی که اخرت بهتر وپایدارتر است یعنی جهان ابد بهتر از جهان گذراست.(سوره اعلی آیه 17)

کتاب آفاق اندیشه حضرت آیة الله جوادی آملی ص 376
              
                             دنیا بازیچه کودکان نابالغ

وما خَلَقنا السَّما ءَ والاَرضَ ومابَینَهُما لعِبین (انبیاء آیه 16)

ذات اقدس اله این بازیچه رابرای اُنس موقت آفرید نه برای هدف دائم.خدا در عین حال که فرمود دنیا بازیچه ای بیش نیست  در عین حال هم فرمود این بازیچه را من آفریدم ونیز به ما آموخت که من بازیگر نیستم وکسانی هم که الهی می اندیشند اهل بازی نیستند.مانند پدر حکیم که  کودک خود را به بازی می گیرد وبرای کودک خردسالش  لوازم بازی فراهم می کند، اما این پدر فرزانه بازیگر نیست ،کودک را به بازی گرفتن حکمت است تادرس بخواند ورشد کند.ذات اقدس خداوند فرمود :شما دوران کودکی را می گذرانید وجاذبه ها شما رادعوت می کنند. من هم اسباب بازی می آفرینم. اگر زودتر بالغ شدید این اسباب بازی را پشت سرمی گذارید واگر دیرتر به بلوغ رسیدید هنگام بلوغ آن لوازم بازی را تر ک می کنید، ولی اگرهمواره به بازیچه مانوس بودید اگر سنتان به صد سال هم برسد کودک صدساله اید .این مسائل راوحی به ما آموخت.

کتاب آفاق اندیشه حضرت آیة الله جوادی آملی ص 382
[http://www.aparat.com/v/0dMhf]

آیات 36 الی 38سوره حجر! (قالَ رَبِّ فَأَنْظِرْنِی إِلى‏ یَوْمِ یُبْعَثُونَ‏). پروردگارا اكنون كه چنین است مرا تا روز رستاخیز مهلت ده"! (قالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنْظَرِینَ‏). خداوند فرمود مسلما تو از مهلت یافتگانى"(إِلى‏ یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ‏). ولى نه تا روز مبعوث شدن خلایق در رستاخیز، چنان كه خواسته‏اى، بلكه" تا وقت و زمان معینى"

مراد از وقت معلوم زمان ظهور امام زمان حضرت بقیة الله سلام الله علیه می باشد.(بحار الانوار ج52ص376)و(تفسیر المیزان ج12ص159)

 اما نکته قابل  توجه این که درچنین دورانی که به برکت رهبری معصوم عقل های مردم به بیشترین رشد وشکوفایی رسیده  جامعه بر اساس اخلاق وتربیت الهی  ساخته می شود ،نقشی برای شیطان واغواگری او باقی نمی ماند.اما کشته شدن      شیطان یا بی تاثیر بودن اوباتکلیف انسانها منافاتی ندارد  .زیرا انگیزه های معصیت تنها وسوسه های شیطان نمی باشد بلکه وسوسه های نفسانی وعوامل درونی وانگیزه های بیرونی ازعوامل تحریک انسان به گناه می باشد.با این تفاوت که انسانهای آن جامعه با توجه به رشد عقلانی فوق العاده وتربیت بی مانندی که درپرتو حکومت حضرت نصیب آنان می شود با اگاهی واختیار از آلودگی ومعصیت دوری کرده  راه اطاعت وبندگی الهی راپیش می گیرند. پس  طبیعت انسانهای آن زمان تبدیل نمی شود بلکه درجه اعلای آگاهی وایمان آنان موجب می شود که گناه به حد اقل ممکن برسد.


کتاب آفتاب مهر ص 145موسسه تخصصی مهدویت چاپ 19[http://www.aparat.com/v/tNlfL]

اسلام حقیقتی ناب[http://www.aparat.com/v/VbkAo]
راز پنهان وعشق درون آشکار می شودجاناتان وارد حوزه علمیه می شود[http://www.aparat.com/v/vD54H]

قرآن کریم خود رامفسر انسانیت انسان می شمارد[http://www.aparat.com/v/tGpgK][http://www.aparat.com/v/0OoBp]

زینت تن وزینت جان قرآن                 
                   آیا امامان معصوم ما علم غیب داشتند؟

با دقت در آیات مختلف قرآن به خوبى روشن مى‏شود كه دو دسته آیه در زمینه علم غیب وجود دارد نخست آیاتى كه علم غیب را مخصوص خدا معرفى كرده و از غیر او نفى مى‏نماید، گروه اول  مانند آیه 59 انعام‏وَ عِنْدَهُ مَفاتِحُ الْغَیْبِ لا یَعْلَمُها إِلَّا هُوَ:" كلیدهاى غیب نزد خدا است كه جز او كسى آنها را نمى‏داند"، و آیه 65 نمل‏ قُلْ لا یَعْلَمُ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ الْغَیْبَ إِلَّا اللَّهُ‏ بگو هیچیك از كسانى كه در آسمانها و زمین هستند غیب را نمى‏دانند، جز خدا".و مانند آنچه در باره پیامبر ص در آیه 50 سوره انعام آمده است‏ قُلْ لا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِی خَزائِنُ اللَّهِ وَ لا أَعْلَمُ الْغَیْبَ‏:" بگو من به شما نمى‏گویم خزائن خداوند نزد من است، و من غیب را نمى‏دانم" و در آیه 188 اعراف مى‏خوانیم‏ وَ لَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَیْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَیْرِ" اگر من غیب را مى‏دانستم خیر فراوانى براى خود فراهم مى‏نمودم" و بالآخره در آیه 20 یونس مى‏خوانیم، فَقُلْ إِنَّمَا الْغَیْبُ لِلَّهِ‏: بگو غیب مخصوص خدا است" و امثال این آیات.

گروه دوم  آیاتى است كه به روشنى نشان مى‏دهد كه اولیاى الهى" اجمالا" از غیب آگاهى داشتند،مانند سوره جن آیات 26و27(عالمُ الغَیبِ فلا یُظهِرُ علی غَیبِه احدا الّا مَنِ ارتَضی مِن رسول )وچنان كه در آیه 179 آل عمران مى‏خوانیم‏ وَ ما كانَ اللَّهُ لِیُطْلِعَكُمْ عَلَى الْغَیْبِ وَ لكِنَّ اللَّهَ یَجْتَبِی مِنْ رُسُلِهِ مَنْ یَشاءُ:" چنان نبود كه خدا شما را از علم غیب آگاه كند ولى خداوند از میان رسولان خود هر كس را بخواهد برمى‏گزیند" (و قسمتى از اسرار غیب را در اختیار او مى‏گذارد).

و در معجزات حضرت مسیح مى‏خوانیم كه فرمود: وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ فِی بُیُوتِكُمْ‏:" من شما را از آنچه مى‏خورید، یا در خانه‏هاى خود ذخیره مى‏كنید خبر مى‏دهم". (آل عمران- 49) آیه مورد بحث نیز با توجه به استثنایى كه در آن آمده نشان مى‏دهد كه خداوند قسمتى از علم غیب را در اختیار رسولان برگزیده‏اش قرار مى‏دهد.

اصولا وحى آسمانى كه بر پیامبران نازل مى‏شود نوعى غیب است كه در اختیار آنان قرار مى‏گیرد، چگونه مى‏توان گفت آنها آگاهى از غیب ندارند در حالى كه وحى بر آنان نازل مى‏شود.

از همه اینها گذشته، روایات زیادى داریم كه نشان مى‏دهد پیامبر ص و امامان معصوم ع اجمالا آگاهى از غیب داشتند، و گاه از آن خبر مى‏دادند. رویهمرفته روایات در زمینه آگاهى پیامبر ص و امامان معصوم ص بر اسرار غیب در حد تواتر است.

اكنون سخن در این است كه چگونه بین این آیات و روایات كه بعضى علم غیب را از غیر خدا نفى، و بعضى اثبات مى‏كنند جمع كنیم؟

در اینجا طرق مختلفى براى جمع وجود دارد.5 مورد را میتوان نام برد.......    

مرد یهودی سخنرانی خود را در خطاب به مسلمانان این طور شروع می کند.

مسجدی از فرقه شیعه را منفجر کردیم وبه شما گفتیم کار فرقه سنی بوده و همین کار را با فرقه سنیها کردیم و این طور کشت و

کشتار را بین شما راه انداختیم..

به فرقه سنیها فهماندیم که دشمن درجه یک انها فرقه شیعه هست و این کار با فرقه شیعه هم کردیم و نسلهای مسلمانان را

ازبین بردیم...به چی افتخار می کنید؟؟؟ماهوارهایمان را راهی خانهایتان کردیم و شبکه های اختصاصی به تمام زبان مسلمان ایجاد کردیم فیلم های غیر اسلامی درست كردیم و انها را درست وقت عبادت شماها پخش کردیم و این طور اسلام شما را نابود کردیم...بازارهایتان را از لباسهای نازک و تنگ پر کردیم و هر روز به نازکی و تنگی ان افزودیم....به چی افتخار می کنید؟؟؟

فرهنگ دوستی پسرها رو با دخترها رو بین جوانان شما اوردیم و ایمان جوانان شما سست کردیم ....
              
اگر شیعه حق است، چرا در اقلیّت است و اكثر مسلمانان جهان، آن را نپذیرفته‏اند؟

پاسخ: شناخت حق و باطل، در گرو كمى پیروان و یا فزونى آنها نیست. در جهان امروز، نسبت مسلمانان به منكران اسلام، در حدود یك پنجم یا یك ششم است. اكثریت ساكنان خاور دور را بت‏پرستان و گاوپرستان و سایر منكران ماوراء طبیعت تشكیل مى‏دهند.چین با جمعیت متجاوز از یك میلیارد، جزء اردوگاه الحادى كمونیسم است و اكثریت مردم هندوستان را، كه نزدیك یك میلیارد جمعیت دارد، گاوپرستان و بت‏پرستان تشكیل مى‏دهند.و از سویى چنین نیست كه اكثریت، نشانه حقانیت باشد. قرآن مجید غالباً اكثریت‏ها را نكوهش نموده و به ستایش از برخى اقلیتها مى‏پردازد، كه در این مورد به عنوان نمونه، به برخى از آیات اشاره مى‏نماییم:

1- «وَ لا تَجِدُ أَكْثَرَهُمْ شاكِرِینَ»اعراف آیه 17

 اكثر آنان را سپاسگزار نخواهى یافت.

2- «إِنْ أَوْلِیاؤُهُ إِلَّا الْمُتَّقُونَ وَ لكِنَّ أَكْثَرَهُمْ لا یَعْلَمُونَ».انفال آیه 34

 اولیاى وى نیستند مگر پرهیزكاران، ولیكن اكثر آنان نمى‏دانند.

3- «وَ قَلِیلٌ مِنْ عِبادِیَ الشَّكُورُ».سبا آیه 13

 و اندكى از بندگان من سپاسگزارند.

بنابراین، انسان واقع‏گرا، هیچگاه نباید از اقلیت پیروان آیین خود بهراسد و نیز نباید به خاطر اكثریت آنان مباهات كند. بلكه شایسته است چراغ عقل را روشن سازد و از نور و فروغ آن بهره‏مند گردد.

مردى به امیر مؤمنان على علیه السلام عرض كرد:...... 
به قلب ایران اقتدا کنیم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic