عالم سنی جناب مولوی «عبدالصمد دامنی» مدیر حوزه علمیه دارالعلوم حقانیه و امام جمعه مسجد حقانیه ایرانشهر، با اشاره به حدیثی از صحیح بخاری در مورد حرمت خون گوینده شهادتین[1] جنایات آل سعود نسبت به یمن را محکوم کرد و گفت: طبق حدیث هر کس به شهادت به یگانگی خدا اقرار کند و رو به قبله شود و همانند ما نماز بخواند و از خوردن گوشت حیوانی که ما آن را ذبح کرده‌ایم، ابائی نداشته باشد، پس چنین کسی مسلمان است و هر حقوقی که مسلمانان دارد، او هم دارد.
این عالم سنی در ادامه گفت: از احادیث متعدد و نصوص قرآن بر می‌آید جنایات عربستان در یمن محکوم است و هر کُشت و کشتاری که در ممالک اسلامی همانند یمن، سوریه، افغانستان، بحرین، عراق و دیگر کشورهای اسلامی رخ می‌دهد، حرام و خلاف شرع اسلام است.[2]
خواننده گرامی برای آگاهی بیشتر می‌توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.[3]

پی‌نوشت:

[1]. محمد بن إسماعیل البخاری، صحیح البخاری، دار الطباعة العامرة بإستانبول، دارالفکر، 1401، باب فضل استقبال القبلة، ج1، ص103،« وما یحرم دم العبد وماله فقال من شهد أن لا إله إلا الله واستقبل قبلتنا وصلى صلاتنا واكل ذبیحتنا فهو المسلم له ما للمسلم وعلیه ما على المسلم»
[2]. ماهنامه فرهنگی  اسوه، خرداد 1394، شماره 179، ص31، عنوان( علمای اهل سنت ایرانشهر جنایات آل سعود در یمن را محکوم کردند) 
[3]. جنایت نه جهاد اسلامی
استقلال و حب اهل‌بیت، جرم اصلی یمنی‌ها !